
ARKKITEHTUURIVERKOT FRATELLI MARIANI

Laadukkaat ja monipuoliset Fratelli Mariani arkkitehtuuriverkot (MARIANItech®) voidaan jakaa kahteen ryhmään, levyverkot sekä lankaverkot. Molemmista julkisivuverkoista löytyy laaja valikoima erilaisia malleja, niitä voidaan myös räätälöidä ja toteuttaa eri materiaaleista.
CARILLON
Fratelli Mariani lankaverkot
Fratelli Mariani Carillon lankaverkko on kudottu teräsverkko suorakulmaisilla muodoilla. Tällaista julkisivuverkkoa voidaan käyttää sekä sisä- ja ulkotiloissa, kuten kaiteissa, sisäkatoissa, ikkunaverhouksissa, myymälöiden sisustuksissa jne.
Fratelli Mariani tarjoaa laadukkaita arkkitehtuuriverkkoja, niin levyverkkoja kuin lankaverkkoja arkkitehtien ja sisustussuunnittelijoiden käyttöön. Erilaisilla julkisivuverkoilla voidaan toteuttaa mitä moninaisimpia julkisivuja ja sisätiloja.

CARILLON | CARILLON FORTE | |
---|---|---|
Aukon koko leveys x korkeus |
10x1,5 mm | 10x2,3 mm |
Langan halkaisija | 1,5/1,5 mm | 2,5/2 mm |
Verkon paksuus | 3,80 mm | 5,80 mm |
Materiaali | Aisi 304/316 | Aisi 304/316 |
Verkon max. leveys | 3000 mm | 3000 mm |
Paino | 6,00 kg/m² | 8,00 kg/m² |
Läpäisevyys | 47 % | 55 % |

OLETKO KIINNOSTUNUT LANKAVERKOISTA?
Lähetä sähköpostiosoitteesi tai puhelinnumerosi viereisellä lomakkeella, niin otamme teihin yhteyttä mahdollisimman pian.
TILAA SPINEAN UUTISKIRJE
Lähetä yhteystietosi niin lisäämme teidät postituslistallemme ja saat tietoa uusimmista
tuotteista sekä ajankohtaisista asioista